Sosyal ve Bilgi Teknolojilerinin İş Yönetimi ve Organizasyonu Üzerine Etkileri

Murat Başel

Abstract


Özet

Teknoloji yeniliği, yenilik de başarıyı getirir. Zaman tüketiminin önemli ve bu yarışın oldukça hararetli geçtiği günümüz iş dünyasında, sosyal teknoloji ve bilgi teknolojisi bir hayli önem kazanmaktadır. Bulunduğumuz dijital çağda inovasyon da başarıya götüren en etkili yoldur.

İş dünyası için inovasyonsa bir şeyleri daha farklı, daha akıllıca ya da daha iyisini yapmaktır ki bu da kalite ve üretimde pozitif bir farklılık kazandıracaktır. Şu anda, internetten alışveriş, dijital pazarlama, sosyal ağlar, dijital iletişim vs. gelişen sosyal teknoloji ve bilgi teknolojisinin en çarpıcı örneklerdir. Doğru iş planlaması, etkili pazarlama, dünya çapında satışlar, sistematik yönetim,  müşteriye hızlı destek ve uzun zamanlı iş büyümesi ancak uygun değer seviyede sosyal teknoloji ve bilgi teknolojilerin bir arada kullanılmasıyla elde edilebileceği mümkün görülmektedir.

Bu amaçla, bu çalışma sosyal teknolojiyle bilgi teknolojisinin gelişen iş dünyası üzerindeki etkilerini incelemektedir.

Anahtar Kelimeler: Sosyal teknoloji, Bilgi teknolojisi, İşletme ve Organizasyonu

 


Full Text:

PDF

Refbacks

  • There are currently no refbacks.


............................................................................................................................................................................................................................

HOW DO YOU REGISTER and SUBMIT AN ARTICLE?

Registering and Logging in

Submitting an Article